pátek 20. srpna 2010

Vyhledávač datových referencí - Beta

Vyhledávač datových referencí je nástroj pro AX, jehož primitivní podobu jsem vyvinul pro upgrade v Británii. Bylo totiž potřeba přesunout celý jeden modul do jiné vrstvy a krom změn ID objektů (což není problém) bylo také třeba zjistit, zda jsou původní ID použita někde v databázi (typicky relace alternativních adres nebo řízení dokumentů). Právě pro toto hledání jsem si napsal program, vlastní aktualizaci jsem pak implementoval jako data upgrade script.

Protože jsem měl spoustu jiné práce a také dovolenou, dotažení implementace a refaktoring se trochu protáhli, nicméně nyní považuji práci za dokončenou. Výjimkou je podpora různých verzí AX, protože nyní je připravena pouze verze pro AX2009. To je sice u nástroje primárně určeného pro upgrady trochu nevýhoda, ale rád bych provedl základní testování na jedné verzi a pak teprve vytvořil paralelní verze pro starší Axapty. Pár věcí podporovaných AX2009 ve starších verzích chybí, je tedy třeba udělat nějaké změny v kódu.

Kolega Dan, který mi dělal alfa-testera, se hlasitě dožadoval dokumentace, což jsem nakonec vyslyšel. Pro podrobnější popis programu tedy odkazuji na dokumentaci (odkaz níže). Dokumentace zatím nebyla nikým testována, nejvíc chyb proto očekávám tam.

Pokud se rozhodnete Vyhledávač datových referencí vyzkoušet a naleznete nějakou chybu, nezapomeňte mi dát vědět. Předem díky!

Odkazy

Žádné komentáře:

Okomentovat